X

PEELINGI CHEMICZNE

Peeling – polega na złuszczeniu komórek naskórka i skóry właściwej. W zależności od głębokości działania, wyróżniamy peelingi powierzchowne i głębokie.
Nasz organizm posiada mechanizm odnowy komórkowej. Na czym on polega? W najgłębszej warstwie naskórka (warstwa podstawna) odbywa się proces namnażania komórek, dlatego też nazywana jest ona warstwą rozrodczą. Nowe komórki przez okres około miesiąca wędrują na powierzchnię skóry, w naturalny sposób wypierane przez kolejne grupy „młodszych” komórek.

Peelingi chemiczne rozpuszczają wierzchnią warstwę skóry rozluźniając spoiwo pomiędzy martwymi komórkami naskórka w warstwie rogowej. Dzięki zastosowaniu peelingów zmieniona warstwa skóry zostaje złuszczona, a na jej miejsce odbudowuje się nowa, bardziej uwodniona i elastyczna. Peelingi pobudzają  komórki  skóry do wytwarzania kolagenu, likwidują przebarwienia, spłycają blizny i rozstępy, regulują pracę gruczołów łojowych. Mają również działanie głęboko nawilżające. Peeling jest najlepszą i najprostszą, a równocześnie najpewniejszą metodą odświeżenia, regeneracji oraz odtoksycznienia skóry – uwolnienia jej od zalegających na jej powierzchni złogów i zanieczyszczeń. Równocześnie udrażniając „pory” dajemy skórze szansę dokonania samooczyszczenia, które przed zabiegiem było niemożliwe. Używane w gabinecie oraz w domu kosmetyki dzięki zabiegowi złuszczania uzyskują łatwość penetracji i dostarczania substancji aktywnych i leczniczych wgłąb skóry.