X

Pedicure frezarkowy i chemiczny

Zabieg pedicure ma na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka ze stóp. Stopy obciążone codziennym pokonywaniem wielu kilometrów, schodów, często w niedopasowanym obuwiu, wiele godzin bez możliwości jakiegokolwiek odpoczynku i relaksu wymagają specjalnego traktowania i pielęgnacji. Mało kto ma na co dzień czas aby zadbać o swoje stopy po całym dniu. Dlatego tez kiedy już wybieramy się na zabieg pedicuru dobrze jest skorzystać z usługi nowoczesnej, na odpowiednim poziomie, a przede wszystkim z gwarancją sterylności i bezpieczeństwa epidemiologicznego.
Taka gwarancję daje właśnie zabieg pedicuru przeprowadzony przy użyciu nowoczesnej frezarki. Zamiast ryzykować zakażenie, możliwość zacięcia nóg nożykiem do ścinania skórek – tak jak to robiły nasze Babcie i Matki – lepiej skorzystać z zabiegu wykonanego frezarką, przy użyciu której operator usuwa specjalna wirującą głowicą z nakładką ścierną nadmiar skóry z naszych stóp. Grubość materiału ściernego jest dopasowywana indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Nic nie jest w stanie tak równomiernie i komfortowo usunąć nadmiaru zgrubiałego naskórka ze stóp jak frezarka podologiczna. Usprawnione zostaje krążenie krwi i dzięki temu wzrasta poziom odżywienia wszystkich komórek stóp.
lekkość jaką czuje się po zabiegu jest nieporównywalna z żadnym innym odczuciem

Dodatkowo przy użyciu specjalnych wierteł i końcówek podolog może usunąć odciski i inne zmiany na stopach uprzykrzające nam życie.
Wszystkie narzędzia, które nie są jednorazowe (frezy, wiertła i dłuta) są sterylizowane przy użyciu Autoklawu Medycznego Klasy B – dokładnie takiego jakie są używa na blokach operacyjnych szpitali.

Alternatywą dla pedicuru frezarkowego jest zabieg pedicuru chemicznego. Zamiast szlifować stopy usuwając zgrubiały naskórek, nakładamy specjalny piling chemiczny, który rozpuszcza nam nadmiar skóry na stopach. To całkowicie bezbolesna i komfortowa metoda odświeżenia i regeneracji stóp. Skóra po zabiegu jest odżywiona i znakomicie nawilżona. Szczególnie polecana dla wszystkich osób chorych na cukrzycę, hemofilię etc etc czyli tam gdzie zakażenie lub nawet uszkodzenie ciągłości skóry może nieść za sobą daleko idące konsekwencje.