X

OZONOTERAPIA

Od nazwiska francuskiego lekarza, fizyka i fizjologa Jacques Arsene d’Arsonvala, który w XIX w. badał zjawiska mechaniczne i elektryczne zachodzące w mięśniach. Wprowadził do medycyny elektrolecznictwo jako formę terapii.

Zabieg polega na masażu pola zabiegowego wykonywanym szklaną elektrodą (pelotą) wypełnioną gazem szlachetnym. Podczas masażu na skutek wyładowań elektrycznych na powierzchni skóry uwalnia się ozon mający działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne. W zależności od gazu wypełniającego elektrodę zabieg ma działanie łagodzące/uspokajające lub pobudzające.

Obecnie stosowany do dezynfekcji skóry  po zabiegach oczyszczania mechanicznego, depilacji i epilacji, w terapii  skór łojotokowych, tłustych, trądzikowych, łojotokowym zapaleniu skóry i opryszczce. Również w leczeniu łysienia i wypadania włosów. Rzadziej używany do wprowadzania preparatów leczniczych w głąb skóry.
Lekceważony we współczesnym procesie szkoleniowym, jest znakomitym i tanim zabiegiem stosowanym przez nas z wielkimi sukcesami pod warunkiem regularności.