X

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Mezoterapia bezigłowa jest to najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry. To nowy sposób transportu substancji w leczeniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, wiotkości i przebarwień skóry. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. mezoterapia bezigłowa jest największym osiągnięciem technologicznym w sektorze medycyny estetycznej. Pozwala osiągnąć wspaniale efekty poprawy kondycji skóry i pozbyć się cellulitu bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym czy zastrzykom, bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, siniaki lub wybroczyny.

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja polega na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, powodując zmiany prowadzące do zwiększenia przepuszczalności komórek. Dociera ona do wnętrza skóry,  co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Elektroforeza to zjawisko fizyczne, w którym podczas przepływu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Oba te zjawiska zachodzą jednocześnie, dzięki temu pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości (4 mm w skórę) penetracji substancji aktywnych aplikowanych zewnętrznie.

W zależności od stosowanych kosmetyków terapia ta znakomicie sprawdza się zarówno w leczeniu cellulitu, trądzika, rumienia naczyniowego, trądzika różowatego jak również w przywracaniu właściwego poziomu nawilżenia skóry, likwidacji zmarszczek i cieni pod oczami.